כתב העת

אשכולות פואטיקה

גיליון 1
מרץ 2021 | ניסן תשפ"א

גיליון 2
ספטמבר 2021 | תשרי תשפ"ב

גיליון 3
אפריל 2022 | ניסן תשפ"ב

אודות הגליון הראשון

שלום לכם,
אנו מביאים בפניכם את גיליון כתב העת של 'אשכולות פואטיקה' ובו יצירות מובחרות של משוררים ומשוררות בנושא חירות.
החירות היא ערך הומני המקדש את הזכות הטבעית של כל אדם באשר הוא למימוש עצמי ולחופש פיזי, רוחני ונפשי. ארבע הקושיות בחג הפסח הן ביטוי מובהק
לחירות האדם לשאול, לחקור, להתעניין ולהסתקרן, כך גם המשוררים בגיליון זה מתייחסים מנקודת מבטם הפואטית לחירות הנפש והרוח ורואים עצמם חופשיים לברוא עולם חדש.

אודות הגליון השני

שנה טובה,

אנו מביאים בפניכם את גיליון ראש השנה של כתב העת של 'אשכולות פואטיקה' ובו יצירות מובחרות של משוררים ומשוררות בנושא מסע.

בכל תחילת שנה, ניתנת לנו ההזדמנות לעצור ולבחון את מסע חיינו, האישי, המשפחתי והחברתי. אנו מתבוננים על כברת הדרך שעשינו, על המטרות שהנחנו לעצמנו ועל המסע עצמו. בין ראש השנה ליום הכיפורים, האויר ממלא ניחוחות מיוחדים של קדושה והזדמנות. אנחנו מקבלים חלון זמן לחשבון נפש, להתבונן במפת חיינו ולבחור נתיבים ישנים וחדשים.

השירים שתפגשו בגיליון זה, מהלכים בין מסעות המשוררים, אלו הפנימיים, אלו החיצוניים ואלו שהם רואים מחלונם.

קריאה נעימה ושנה טובה, בה תזכו לחדש את מסע חייכם, לבחור בטוב ולהמשיך ליצור.

אודות הגליון השלישי

חג שמח,

אנו מביאים בפניכם את גיליון חג הפסח של כתב העת של 'אשכולות פואטיקה' ובו יצירות מובחרות של משוררים ומשוררות בנושא אמפתיה.

השירים שתפגשו בגיליון זה עוסקים ביחסים בין אנשים ונשים וביכולת שלנו לראות את האחר ולחוש לרגעים שאנחנו יכולים לצאת מעצמנו ולחוש את שחש האדם מהמקום שלו.

משוררים ומשוררות בתהליך כתיבת השירה מתבוננים על נפש האדם, נכנסים לנבכיו ברגישות ומתארים בדייקנות את אשר הם רואים, חשים ומבינים.

היכולת הזו, המייחדת מאד את העוסקים באמנות השירה, חשובה לאין ערוך בעת הזו, בה אנו מתמודדים עם ההשלכות החברתיות של הקורונה, הריחוק החברתי והבדידות שנוצרה עקב כך.

תופעות כמו אלימות, עליה בדכאון בקרב דור צעיר,  אובדן פרנסה ומשמעות, דורשות התייחסות חברתית ותיקון. כל משורר ומשוררת, שהתבוננו בנפש אחת, והשכילו להוציא לאור את רגשותיה בשירם, תורמים למרקם החברתי המגשש את דרכו ליצירת קהילות חדשות של משמעות וקרבה חברתית.  

רוצה לקבל את כתב העת אשכולות פואטיקה?